Athletics

Football

Last updated on Wednesday, November 12, 2014.

H.W.I.A.C. 2014-15 Boys’ Football Schedule

Printable

Update: September 19th

DATE VISITOR HOME LOCATION TIME
Thursday, September 11th Churchill vs. Westmount Westmount* 3:30
Sherwood vs. MacNab Mohawk* 3:30
Friday, September 12th Ancaster vs. Henderson Henderson 3:30
Delta vs. Dundas Valley Mohawk 3:00
Glendale vs. Saltfleet Mohawk 5:00
Orchard Park vs. Macdonald Mohawk 7:00
Westdale vs. Waterdown Waterdown* 7:00
*Exibition Game
Wednesday, September 17th Ancaster vs. Dundas Valley Mohawk 2:00
Henderson vs. Delta Mohawk 4:00
Thursday, September 18th MacNab vs. Churchill Churchill 3:30
Westmount vs. Waterdown Waterdown 7:00
Sherwood vs. Westdale Westdale 3:30
Orchard Park vs. Glendale Glendale 3:30
Macdonald vs. Saltfleet Mohawk 3:30
Wednesday, September 24th Macdonald vs. Ancaster Ancaster 3:30
Thursday, September 25th Westmount vs. Sherwood Mohawk 3:00
Waterdown vs. Churchill Mohawk 5:00
Westdale vs. MacNab Mohawk 7:00
Saltfleet vs. Henderson Mohawk 5:00
Dundas Valley vs. Orchard Park Orchard Park 12:30
Glendale vs. Delta Glendale 3:30
Wednesday, October 1st Churchill vs. Sherwood Mohawk 3:00
Delta vs. Macdonald Mohawk 5:00
Thursday, October 2nd Westdale vs. Westmount Westmount 3:30
Waterdown vs. MacNab Mohawk 3:30
Glendale vs. Ancaster Ancaster 1:00
Saltfleet vs. Dundas Valley Dundas Valley 12:30
Orchard Park vs. Henderson Henderson 3:30
Wednesday, October 8th Dundas Valley vs. Macdonald Mohawk 3:00
Delta vs. Saltfleet Mohawk 5:00
Thursday, October 9th Westmount vs. Churchill Mohawk 2:00
MacNab vs. Sherwood Mohawk 4:00
Waterdown vs. Westdale Westdale 3:30
Henderson vs. Glendale Glendale 3:30
Ancaster vs. Orchard Park Orchard Park 12:30
Thursday, October 16th Saltfleet vs. Orchard Park Orchard Park 2:30
Dundas Valley vs. Henderson Mohawk 4:00
Macdonald vs. Glendale Glendale 3:30
Ancaster vs. Delta Mohawk 2:00
Friday, October 17th Churchill vs. Westdale Mohawk 7:00
Sherwood vs. Waterdown Waterdown 7:00
MacNab vs. Westmount Mohawk 5:00
Thursday, October 23rd Henderson vs. Macdonald Henderson 3:30
Glendale vs. Dundas Valley Dundas Valley 3:30
Orchard Park vs. Delta Orchard Park 2:30
Saltfleet vs. Ancaster Ancaster 2:00
Playoffs
Division 1 Quarter-finals: Wednesday, October 22nd
Semi-finals: Wednesday, October 29th
Championship: Wednesday, November 5th
SOSSA: Wednesday, November 12th
OFSAA: Week of November 24th
Division 2 Semi-finals Thursday, October 30th
Championship: Wednesday, November 5th
Zone 1/2: Wednesday, November 12th