2023-24 Senior Elementary Swim Meets at Jimmy Thompson Pool
Swim Dates and Times
April 30th- 9:30 AM | April 30th – 1:00 PM | May 2nd – 9:30 AM | May 2nd – 1:00 PM | May 3rd – 1:00 PM | N/A |
Frank Panabaker | Ancaster Meadow | Flamborough Centre | Allan A. Greenleaf | Adelaide Hoodless | |
Kanetskare | Dalewood | George L. Armstrong | Balaclava | Bennetto | |
Lawfield | Dundas Central | Greensville | Cecil B. Stirling | Billy Green | |
R.A. Riddell | Eastdale | Highview | Franklin Road | Collegiate | |
Sir William Osler | Shannen Koostachin | Michaelle Jean | Janet Lee | Hillcrest | |
W.H. Ballard | Tiffany Hills | Norwood Park | Mount Albion | Huntington Park | |
Winona | Westview | Pauline Johnson | Mount Hope | Lisgar | |
South Meadow | Rockton | Prince of Wales | |||
Viola Desmond | Spring Valley | Queensdale | |||
Tapleytown | |||||
Individual Results | Individual Results | Individual Results | Individual Results | Individual Results | |
Team Results | Team Results | Team Results | Team Results | Team Results | |
Elementary Swim Results (Senior Elementary)
2022-23 Results
Division 1
Individual Results Team Results
Division 2
Individual Results Team Results
Division 3
Individual Results Team Results
Division 4
Individual Results Team Results
Division 5
Individual Results Team Results
2018-19 Results
Division 1
Individual Results Team Results
Division 2
Individual Results Team Results
Division 3
Individual Results Team Results
Division 4
Individual Results Team Results
Division 5
Individual Results Team Results
Division 6
Individual Results Team Results
2017-18 Results
Division 1
Individual Results Team Results
Division 2
Individual Results Team Results
Division 3
Individual Results Team Results
Division 4
Individual Results Team Results
Division 5
Individual Results Team Results
Division 6
2016-17 Results
Division 1
Individual Results Team Results
Division 2
Individual Results Team Results
Division 3
Individual Results Team Results
Division 4
Individual Results Team Results
Division 5
Individual Results Team Results
Division 6
2015-16 Results
Division 1 – Monday, April 25 – 1:00 pm
Individual Results Team Results
Division 2 – Tuesday, April 26 – 9:30 am
Individual Results Team Results
Division 3 – Tuesday, April 26 – 1:00 pm
Individual Results Team Results
Division 4 – Thursday, April 28 – 9:30 am
Individual Results Team Results
Division 5 – Thursday, April 28 – 1:00 pm
2014-15 Results
Division 1 – Monday, April 27 – 1:00 p.m.
Division 2 – Tuesday, April 28 – 9:30 a.m.
Division 3 – Tuesday, April 28 – 1:00 p.m.
Division 4 – Thursday, April 30 – 9:30 a.m.
Division 5 – Thursday, April 30 – 1:00 p.m.
2013-14 Results
Division 1 – Monday, April 28 – 1:00 p.m.
Division 2 – Tuesday, April 29 – 9:30 a.m.
Division 3 – Tuesday, April 29 – 1:00 p.m.
Division 4 – Thursday, May 1 – 9:30 p.m.
Division 5 – Thursday, May 1 – 1:00 p.m.
2012-13 Results
Division 1 – Monday, May 13 – 9:30 a.m.
Ryerson, Dalewood, R.A. Riddell, Hillcrest, Cardinal Heights, Sir William Osler, Glen Brae
Division 2 – Monday, May 13 – 1:00 p.m.
Lawfield, W.H. Ballard, Gatestone, Flamborough Centre, Dundas Central, Chedoke, Memorial (City)
Division 3 – Tuesday, May 14 – 9:30 a.m.
Sir Wilfrid Laurier, Spencer Valley, Viscount Montgomery, Dr. Davey, Prince of Wales, Bennetto, Huntington Park, Adelaide Hoodless, Cathy Wever
Division 4 – Tuesday, May 14 – 1:00 p.m.
Queen Victoria, Franklin Road, Elizabeth Bagshaw, Mountain View, Memorial Stoney Creek, Mount Albion, Green Acres, Tapleytown